iPhone Triki

Bardzo wielu użytkowników iPhonów nie wie jeszcze jak w pełni wykorzystać potencjał swojego telefonu. iPhone ma wiele chytrych ustawień i funkcji z których użytkownicy bardzo rzadko korzystają albo wręcz nie mają o nich zielonego pojęcia. iPhone triki – to zestawienie 10 najciekawszych sztuczek, które ułatwią Wam życie.


 

1. Sprawdź czas wysłania wiadomości

Brak znacznika czasu wysłanych wiadomości doprowadza Cię do szału? Nas też! Okazuje się, że jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy przeciągnąć daną wiadomość w lewo.

2. Sprawdź co Ci lata nad głową

Jak wszyscy wiemy Siri może być naprawdę bardzo głupia, ale jednak ma kilka ciekawych funkcji. Np. Zapytaj Siri “What flights are above me?” albo powiedz, “Planes overhead,” a ona poda Ci listę lotów nad twoją lokalizacją . Lista zawierać będzie nazwę linii lotniczej, numer lotu, oraz jego wysokość . Niezłe, co?

Planes-Above-Me

 

3. Potrząśnij telefonem żeby usunąć wiadomość

Stwierdziłeś, że jednak nie chcesz wysłać napisanej wiadomości? Potrząśnij swoim iPhone’m a wtedy pokaże się komunikat “Undo Typing” Jeśli zmienisz zdanie po wybraniu opcji “Undo” nie ma problemu – potrząśnij jeszcze raz a twoim oczom ukaże się boksik “Redo Typing”

iphone triki

 

4. Włącz CAPSLOCK dwa razy naciskając na SHIFT

Chcesz kogoś ochrzanić w smsie? Naciśnij przycisk Shift dwa razy aby pisać tylko dużymi literami.

15 Things You Didn't Know Your iPhone Could Dobuzzfeed.com

 

5. Zrób serię zdjęć

Przytrzymaj przycisk, a funkcja zdjęć seryjnych włączy się automatycznie. iPhone uchwyci mnóstwo zdjęć w krótkich odstępach czasu i zapisze je wszystkie. Świetny sposób na zrobienie idealnej profilówki

iphone triki

 

6. Włącz Tryb Samolotowy a twój iPhone naładuję się dwa razy szybciej

Wybranie trybu samolotowego wyłącza WiFi , Bluetooth oraz sieci odbioru urządzenia, a to zapewni szybsze ładowanie baterii. Ta funkcja jest też bardzo przydatna kiedy chcemy zaoszczędzić baterie.

15 Things You Didn't Know Your iPhone Could Do

 

7. Sposób na nowe zdanie dla leniwych 

Kiedy chcesz dodać nowe zdanie naciśnij dwukrotnie klawisz spacji. Na końcu poprzedniego zdania pokaże się kropka i spacja. iphone triki

 

8. Zrób zrzut ekranu

Bardzo fajna funkcja, przydatna do robienia print screenów stron internetowych, smsów czy zabawnych chwil, które chcesz zachować. Wystarczy przytrzymać przycisk HOME oraz przycisk WŁĄCZ/WYŁĄCZ w tym samym czasie. Zrzut ekranu zostanie zapisany w twoich zdjęciach. Ta funkcja działa też na iPadzie.

iphone triki

 

9. Sprawdź szkice twoich maili

Uzyskaj szybki dostęp do szkiców twoich maili, przytrzymując ikonę Utwórz, w prawym dolnym rogu

iphone triki

 

10. Zablokuj ostrość i ekspozycję robiąc zdjęcia

Możesz to zrobić naciskając i przytrzymując palec na ekranie , aż pojawi się żółty kwadrat i mignie dwa razy. Na ekranie pojawi się żółta ikona “AE/AF Lock” Blokada usunie się po zrobieniu zdjęcia.

iphone triki

Tags: ,
Udostępnij: 0