Jak Naprawić Mokrego Smartfona

Może się zdarzyć każdemu, często nie rozstajemy się z naszym telefonem kiedy idziemy do toalety, zapominamy, że mamy go w kieszeni gdy skaczemy do basenu lub po prostu wrzucamy go do piwa na imprezie. Ból, który łapie za serce w momencie gdy się to dzieje znają osoby, które przeżyły to na własnej skórze 🙂 Jeśli zastanawiasz się jak naprawić mokrego smartfona i czy to w ogóle możliwe… Nie panikuj! Na szczęście jest pewien sposób, który może uratować naszego mokrego smartfona.

Wykonaj następujące kroki:

1. Wyciągnij go z wody i osusz

Chyba nie musimy tłumaczyć dlaczego, większość osób instynktownie zaczyna od tego manewru :).

2. Wyciągnij baterię (jeśli to możliwe)

Po wyciągnięciu z wody, jak najszybciej postaraj się wyciągnąć baterię, aby nie uszkodzić jej. Nie przejmuj się wyłączaniem poprawnie telefonu, lepiej nie naciskać żadnych przycisków. Natomiast jeśli nie ma opcji usunięcia baterii w tym wypadku ostrożnie wyłącz swój telefon (np iPhone od 4S w górę).

3. Usuń kartę SIM (jeśli to możliwe)

Lepiej dmuchać na zimne (czy raczej na suche). Wyciągnij kartę SIM, żeby nie stracić kontaktów zapisanych na karcie i inne danych, które są na niej zapisane. W ten sposób, jeśli okaże się, że telefon jest nie do naprawienia, przynajmniej pozostanie nienaruszona karta SIM, którą będzie można użyć w nowym telefonie.

4. Ściągnij etui z telefonu

Jeśli używasz etui, pamiętaj by je ściągnąć (prawdopodobnie jeśli wykonałeś poprzednie kroki już to zostało zrobione). Ważne, żeby woda nie została pomiędzy etui, a smartfonem. Po zdjęciu etui, wytrzyj delikatnie wodę, która pozostała na telefonie, ale staraj się nie trząść telefonem. Nie chcemy, aby woda dostała się do portów i otworów.

5. Włóż swój smartfon do nieugotowanego ryżu lub środka osuszającego

Skoro już osuszyłeś telefon z zewnątrz, czas osuszyć go od wewnątrz. Potrzebujesz czegoś, co będzie absorbować wodę z wnętrza. Do tego można użyć właśnie ryżu lub środka osuszającego np. jak żel silica (te małe torebeczki, które znajdziecie w nowo kupionych produktach jak buty lub torebki). Ryż to tradycyjny, domowy sposób natomiast środek osuszający powinien zadziałać szybciej i bardziej efektywnie. Żel również się nie skleja, w przeciwieństwie do ryżu. Pamiętaj, że w obu przypadkach, telefon musi zostać całkowicie zakryty, a pojemnik, w którym zasypałeś swój smartfon powinien być zakryty, aby zamiast swojego telefonu, nie osuszałeś powietrza. Pamiętaj, że osuszanie może potrwać nawet do 48 godzin, w szczególności gdy użyłeś ryżu, więc trochę cierpliwości!

Jeśli po tym czasie wciąż nie działa, niestety należy się skontaktować z serwisem.

Jeśli wszystko działa, a chciałbyś korzystać ze swojego smarfona pod wodą, zachęcamy do zakupienia wodoodpornej torebki, dzięki której można robić podwodne zdjęcia i filmy! (lub po prostu na wycieczce statkiem spokojnie nosić go w torebce).

Tags: , ,
Udostępnij: 0