Jak Usunąć Rysy

Co zrobić gdy Twój smartfon ma rysy?

Czy to z kluczyków w kieszeni, czy podczas przypadkowego upadku nasze telefony stają się ofiarami zadrapań i zarysowań. Dobrze wiemy, że nie ma nic gorszego niż rysa na wyświetlaczu nowego telefonu. Zanim zdecydujesz się na kosztowną naprawę, wyłącz telefon, wyciągnij baterie (jeśli to możliwe) i  spróbuj zaproponowanych przez nas rozwiązań. Możliwe, że uda Ci się doprowadzić telefon do przyzwoitego stanu bez wydania ani złotówki.

1. Pasta do zębów

Kto by się spodziewał, że rozwiązanie problemu zarysowanego ekranu znajduje się w łazience? Musicie jednak użyć zwykłą pastę do zębów, a nie tą żelową. Nanieś pastę na ekran za pomocą miękkiej szmatki lub bawełnianego wacika i wcieraj ją w miejscu zarysowania dopóki nie zniknie. Wcieraj ją delikatnie okrężnymi ruchami, aby nie zniszczyć powłoki ekranu. Kiedy już skończysz delikatnie usuń pozostałości pasty wilgotną ścierką.

2. Pasta do regeneracji lakieru samochodowego

Ok – to rozwiązanie wydaje się oczywiste. Na rynku dostępne są specyjalne pasty używane do telefonów, ale zwykła pasta do usuwania zarysowań na lakierze samochodowym w zupełności wystarczy. Wystarczy, że naniesiesz pastę na miękką scierkę i nałozysz ją na rysę okrężnymi ruchami zanim nie zniknie.

3. Zasypka dla niemowląt

Gdy zmieszasz puder dla dzieci z wodą otrzymasz pastę, która będzie w stanie usunąć rysy z Twojego telefonu. Co za patent! Zrób mieszankę 2:1 i mieszaj dopóki nie otrzymasz gęstej konsystencji. Gdy pasta będzie już gotowa zastosuj się do instrukcji wspomnianych we wcześniejszych rozwiązaniach.

4. Soda oczyszczona

Gdy nie masz zasypki lub pudru użyj sody oczyszczonej, która przyniesie identyczne działanie.

5. Olej roślinny

Olej roślinny jest dobrym rozwiązaniem przy małych delikatnych zarysowaniach.

6. Papier ścierny

Szlifowanie zarysowań papierem sćiernym to drastyczne rozwiązanie, ale daje możliwość usunięcia niechcianych zarysowań z telefonu. Najlepiej użyć tej metody do wygładzania zadrapań z tyłu telefonu. W przypadku korzystania z papieru ściernego, ważne jest, aby używać papieru o niskiej ziarnistości i bardzo delikatnie przyciskać go do telefonu. Szlifując zadrapania, sprawdzaj, czy nie powodujesz dodatkowych uszkodzeń.

Uwaga: Jeśli nie jesteś ostrożny, ta metoda może przynieść jeszcze więcej zarysowań i uszkodzeń.

Mamy nadzieję, że przynajmniej jedna z tych metod pomoże Wam usunąć zadrapania z telefonu. Najlepiej jest jednak zrobić wszystko, żeby do tych uszkodzeń nie doprowadzić. Jak to zrobić? To proste – nałóż na ekran szkło ochronne. Zapraszamy do naszego sklepu – tam znjdziesz szkło hartowane, które nie tylko ochoroni ekran przed zadrapaniami ale takze zabezpieczy go przed rozbiciem podczas upadku.

Tags: , ,
Udostępnij: 0