Samsung Galaxy - Triki

Poniżej przestawiamy kilka przydatnych trików do robienia zdjęć na różnych modelach Samsung Galaxy.

 

1. Szybki dostęp do kamery

Ile razy chcesz uchwycić jakąś chwilę , ale zbyt często jest za późno bo nie zdążysz nawet otworzyć aparatu. Kiedyś musiałeś przesunąć screen startowy, wejść w aplikacje, wyszukać, a następnie kliknąć na ikonę kamery, która otwierała się z lekkim opóźnieniem. Teraz w modelach Samsunga Galaxy ikona aparatu jest dostępna na screenie startowym. Jedyne, co musisz zrobić to po prostu przesuń ikonę i to wszystko.

2. Otwieranie aparatu za pomocą głosu

Możesz otworzyć aparat za pomocą komendy głosowej, mówiąc – ‚Open Camera  albo ‚I want to take a photo’. Zanim wydasz komendę otwórz S Voice, naciskając przycisk home dwa razy albo Hi Galaxy.

3. Otwieranie aparatu poprzez ruch

Kolejny szybki sposób. Przytrzymaj ekran blokady palcem, a następnie obróć go poziomo. Aby włączyć tę funkcję wejdź w Ustawienia > Zabezpieczenia > Blokad ekranu > Opcje kamery szybki dostęp.

4. Zrzut ekranu:

Przesuń dłonią po ekranie.

5. Aby przybliżyć lub oddalić

Po prostu rozsuń lub zsuń dwa palce.

6. Robienie zdjęć poruszającego się obiektu

Jeśli chcesz uchwycić jakiś ruchomy obiekt, zmień tryb na serię zdjęć w ustawieniach aparatu a zrobisz 20 zdjęć w 3 sekundy.

7. Najlepsze zdjęcie

Nie wiesz, które z twoich zdjęć seryjnych jest najlepsze? Pozwól Samsungowi zdecydować za Ciebie. Może on wybrać najlepsze zdjęcie w serii, np na podstawie histogramu.

8. Wykrywacz uśmiechu

Chcesz zrobić zdjęcie gdy ktoś się uśmiecha, zmień tryb zdjęć na wykrywacz uśmiechu.

9. Oszczędność pamięci

Nie chcesz zużyć całej pamięci telefonu na same zdjęcia? Zmień ustawienia tak, aby zrobione fotki zapisywały się na karcie SD.

10. Rozmazane zdjęcia

Użyj statywu dla telefonów komórkowych. Naprawdę warto zainwestować w statyw. Nie kosztuje fortuny a w znaczny sposób poprawi jakość zdjęć, w szczególności tych robionych przy kiepskim oświetleniu.

11. Nie oczekuj cudów

Nie zapominaj, że jest to aparat w komórce a nie super nowoczesna lustrzanka. Są aparaty, które kosztują kilka razy więcej niż cały Twój telefon. Nie miej więc zbyt wysokich oczekiwań. Niemniej jednak jesteś w stanie robić przyzwoite zdjęcia na telefonie, jeśli będziesz pamiętał o tych kilku podstawowych wskazówkach.